Про проект

В рамках проекту Ямпільського телерадіомовного комітету “Візуальна історія Ямпільщини” планується збір відео та аудіо матеріалів, документів та світлин про історію нашого краю, яка є невід’ємною частиною історії України та світової історії. Від національного-визвольного руху 1917-1921 рр., Голодомору, Другої світової війни, Голокосту, відбудови, культурних досягнень, розбудови незалежної держави до нинішньої війни на Донбасі.

Ми маємо знати про здобутки та трагедії нашого народу, шлях боротьби за свободу та незалежність, силу людського духу, адже це робить нас свідомою нацією. Немає більш достовірного джерела інформації ніж спогади очевидців. Ніхто не опише масштаби минулих подій краще за людей, які їх пережили. ЯТРК роками збирає аудіо та відеоматеріали які стосуються історії рідного краю. У нас є спогади очевидців Голодомору, ветеранів Другої світової, старожилів міста, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, воїнів АТО. Зафільмовано чимало подій з життя міста та району за останні 15 років. Унікальність проекту в тому, що жоден підручник не може зрівнятися з цими спогадами, тому що підручники викладають статистику і загальні тенденції, але не цікавляться долями. Правду можна дізнатися тільки з перших вуст, з кожної долі.

Проект складається з трьох етапів:

  1. Оцифровування та упорядкування наявних архівних матеріалів.
  2. Подальший збір матеріалів.
  3. Оприлюднення зібраної інформації на сайті Візуальна історія Ямпільщини.

Зібрані матеріали стануть важливим інструментом вивчення історії для нинішніх та наступних поколінь, будуть доцільними при вивченні історії рідного краю в рамках шкільної програми та цікавими для всіх, хто небайдужий до минувшини.

Контакти

email:  yampilhistory@gmail.com

телефон: +380 4336 23855